Najlepsze filmy animowane na Netflix

Udostępnij

Filmy animowane cieszą się dużą popularnością od początku ich istnienia. Powstały na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Od samego początku twórcy sięgali po różnego rodzaju rozwiązania techniczne. Wśród nich znajdowała się animacja poklatkowa z wykorzystaniem lalek oraz animacja rysowana. Najpopularniejszą wytwórnią filmów animowanych jest ta stworzona przez Walta Disneya. Pod koniec dwudziestego wieku klasyczne formy animacji straciły na popularności, a ich miejsce zajęła grafika komputerowa.

Netflix to największa i najpopularniejsza platforma VOD na świecie. Za niewielką opłatą otrzymujesz dostęp do biblioteki filmów i seriali, która jest tak naprawdę nieognaniczona ponieważ codziennie na tej platformie pojawiają się nowe ciekawe pozycje. Jakie ciekawe filmy animowane znajdziemy właśnie na tej platformie?

Najciekawsze filmy animowane dostępne na Netflix

Wallace i Gromit: Klątwa królika

Fabuła filmu koncentruje się na zbliżającym się wielkimi krokami konkursie na najlepsze warzywo. Niestety w tym samym czasie w okolicy pojawia się masa królików, które chcą zjeść wszystkie znajdujące się w okolicy warzywa. Wallace i Gromit chcę złapać wszystkie króliki, bez zabijania, aby w ten sposób uratować konkurs. Film oferuje zabawne pomysły, niecodzienne wynalazki, a także to co najważniejsze czyli humor, który przypadnie go gustu najmłodszym widzom.

Shrek

Zielony ogr pojawił się na ekranach kin w 2001 roku i na długi czas stał się ich królem. Zarówno osoby starsze jak i młodsze pokochały tę bajkę bez pamięci. Shrek okazał się nowatorski nie tylko w warstwie fabularnej, ale także technicznej. Autorzy filmu wykazali się dużym poczuciem humoru, który pozwolił im na stworzenie karykatury typowej bajki, w której jest ogr i księżniczka, zamiast pięknej książęcej pary. W Polsce największym uznaniem cieszyła się rola Osła, którego dubbingował Jerzy Stuhr. Teksty wypowiadane przez tą postać weszły do naszego codziennego słownika na długi czas. Obecnie na Netflix możesz obejrzeć wszystkie części tej serii. Sprawdź gdzie jeszcze możesz obejrzeć Shreka online: https://kino.pinbook.pl/animowany/shrek-online

Ratatuj

Film opowiada o szczurze, który jest obdarzony niesamowitym węchem i chce zostać kucharzem. Szczur Remy już od pierwszych chwili zyskuje sympatię widzów. Film zawiera dużo dobrego humoru oraz wartką akcję, a więc nie pozwala widzowi się nudzić. W 2008 roku film otrzymał Oscara w kategorii najlepszy film animowany długometrażowy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz