Pokemony online - jaką grę wybrać?

Udostępnij

Pokemony to niezwykle popularne postacie, które do niedawna wydawały się zapomniane. Ich reanimacja nastąpiła wraz z utworzoną aplikacją na telefon - Pokemon Go. Choć Pokemon Go przestał już budzić ogromne zainteresowanie, to kultowe postacie można spotkać w nowej grze PokeGra. W grze Pokemon online można grać zupełnie za darmo i bez pobierania aplikacji, ponieważ dostępne są w przeglądarce internetowej.

PokeGra - co to jest?

Pokemon online umożliwia spełnienie marzeń ówczesnych dzieci, które dorastały oglądając Pokemony w telewizji. Idea niniejszej gry opiera się na trenowaniu Pokemonów, w tym także poprzez ich łapanie i kolekcjonowanie.

PokeGra pozwala na przeniesienie się do animowanego świata, w którym funkcjonują Pokemony. Użytkownik musi stworzyć nową postać, a za to aplikacja umożliwia uczestnictwo w ciekawych przygodach i wyzwaniach. Celem gry jest także prowadzenie rywalizacji pomiędzy graczami o tytuł najlepszego trenera. Priorytetem dla graczy jest złapanie wszystkich potworów, choć wiele z nich stanowi ogromną trudność dla użytkowników.

Wspomniana gra Pokemony online nie funkcjonuje na bazie licencji, jednak jej twórcy, za dodatkowymi opłatami, pokusili się o wykorzystanie najbardziej znanych postaci, m.in. Pikachu czy też Charizard.

Aplikacja opiera się na kolorowej grafice. Dostrzegalna jest w niej ogromna fantazja twórców. Największym atutem jest pozbawienie konieczności dokonywania płatności. Możliwe jest oczywiście dokonanie zakupu w item shop. Znajdują się tam stroje i przedmioty, które pozwalają na przyspieszenie wzrostu doświadczenia. Niemniej jednak wszystko to, co jest tam dostępne, można zyskać w trakcie gry, jednak kosztuje bardzo dużo czasu i wysiłku. Opłaty mają finansować koszty związane z opłatami licencyjnymi, serwerami, domeną i zaangażowaniem twórców.

Wielu osobom, gra w Pokemony online, może przywoływać na myśl niegdyś popularne PokeWars. Na aukcjach internetowych rozkwitał handel postaciami, które były rozmnażane na potrzeby przyszłych graczy. Teraz to trwa nadal, jednak poprzez domenę.

Na czym polega gra w Pokemony online?

W Pokemony online może zagrać każdy, kto zdecyduje się na założenie bezpłatnego konta. Świeży gracz musi rozpoczynać od pozycji początkującego trenera. W pierwszej kolejności należy zorientować się w przygotowanej mapie świata. Spotkane pokemony należy łapać, co pozwala na dołączenie ich do posiadanej kolekcji. Aplikacja rzuca wyzwanie użytkownikom, ponieważ samo złapanie Pokemona nie jest najłatwiejszym zadaniem.

Każde pokonanie Pokemona umożliwia otrzymanie punktów PD, które podwyższają oświadczenie. Osiągnięcie określonej ilości wpływa na uzyskanie przez danego Pokemona wyższego poziomu. Co najważniejsze, w trakcie gry może dochodzić do ewoluowania animowanych stworów. Gracze mogą nieustannie ulepszać posiadane Pokemony poprzez poprawę ich siły, witalności, odparcia, szybkości, zręczności, a także odporności.

Największą zachętą do rozwijania postaci w grze Pokemony online jest możliwość uczestnictwa w wyzwaniach, mini-grach i przygodach razem z innymi graczami. Gracze mogą ze sobą rywalizować. Możliwa jest sprzedaż posiadanych Pokemonów i przedmiotów.

Pokemon online - jak zacząć?

Po założeniu bezpłatnego konta w PokeGra można przystąpić do wyboru pierwszego towarzysza przygód, czyli Pokemona, który pojawił się w pierwszych trzech generacjach bajki. Wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania, przed graczem pojawiają się wyzwania, pozwalające na zdobycie nowych postaci. Pokemony online pozwalają na złapanie wszystkich stworków. Po uruchomieniu aplikacji pojawia się mapka, która wizualnie wzorowana jest na starszych wersjach gier o Pokemonach.

Aplikacja posiada przejrzyste menu. W zakładce "postać" znajdują się podstrony, które odnoszą się do: złapanych Pokemonów, osiągnięć, statystyk i aktywnego Pokemona. Użytkownicy mogą tam sprawdzić posiadane kolekcje, depozyty, wyzwania i dokonane wyprawy. W skrzynce znajdują się wysyłane i otrzymywane wiadomości. Wystarczy nacisnąć "odpowiedz", aby uwidocznił się dotychczasowy przebieg rozmowy z konkretnym użytkownikiem. Gracze mogą swobodnie korzystać z całodobowego czatu online.

Każdy użytkownik, zgodnie ze swoimi możliwościami, powinien brać udział w wyzwaniach. Mają one charakter dzienny, tygodniowy i ogólny. Nagrodami za ich wykonanie, mogą być: złoto, doświadczenie i rzadkie przedmioty.

Równolegle w grze, swoje umiejętności sprawdzają inni gracze. Co najmniej 400 osób dziennie odkrywa świat pokemonów, ich wiek jest bardzo zróżnicowany. Pojawiają się nie tylko nastolatkowie, ale również osoby na emeryturze. Inni żytkownicy mogą zabijać Pokemony, dlatego trzeba być czujnym, ponieważ odradzają się w zupełnie nowym miejscu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz