Majówka pełna emocji na kanale TNT

Udostępnij

Majówka to czas relaksu oraz nieograniczonego wypoczynku w gronie rodziny i znajomych. Dla miłośników dobrego kina kanał TNT przygotował specjalną ramówkę, w której znaleźć można niezapomniane filmy, pełne akcji, humoru i wzruszeń. Dzięki nim długi majowy weekend na pewno będzie udany.

1 maja widzowie TNT będą mogli obejrzeć jeden z najlepszych filmów sensacyjnych lat 90 – „Na fali”. Los Angeles terroryzuje grupa przestępców, która w maskach byłych prezydentów USA napada na banki. Do rozwiązania tej sprawy zostaje skierowany młody adept FBI Johnny Utah (Keanu Reeves), który uważa, że bandytami jest grupa lokalnych surferów dowodzonych przez Bodhima (Patrick Swayze). By się o tym przekonać, przenika do ich środowiska. Sprawy znacząco komplikują się, gdy Johnny zaprzyjaźnia się z Bodhim i daje się porwać przygodom i adrenalinie. Czy przypomni sobie, jaki był jego początkowy cel? Czy rozwiąże sprawę napadów na banki? W filmie, oprócz Reevesa i Swayze, występują m.in. Gary Busey, Lori Petty i John C. McGinley.

Emisja: 1.05. godz. 21.00 na kanale TNT

Następnie wyświetlony zostanie film „Miami Vice”, w którym dwóch detektywów z Miami pod przykrywką przemytników przenika do środowiska międzynarodowego kartelu narkotykowego. Ich zadaniem jest rozpracowanie jego struktur i rozbicie od środka. Sytuacja przybiera dramatyczny obrót po tym, jak jeden z agentów nawiązuje bliższą relację z piękną Isabellą – obiektem nieodwzajemnionych uczuć szefa kartelu w Mieście Cudów. Ryzykowna misja, nieoczekiwane zwroty akcji z romansem w tle – tak w skrócie można opisać „Miami Vice”. W rolach głównych występują Collin Farrel, Jamie Fox, Gong Li, Luis Tosar oraz Naomie Harris.

Emisja: 2.05. godz. 23.30 na kanale TNT

W drugi dzień majówki na kanale TNT zagości zdobywczyni Oscara Goldie Hawn w głównej roli w filmie „Szeregowiec Benjamin”. Judy Benjamin w noc poślubną została wdową. Zrozpaczona kobieta, mająca za sobą już jedno nieudane małżeństwo, postanawia zmienić coś w swoim życiu i wstępuje do armii. Nie potrafi jednak dostosować się rygorystycznych wymogów dotyczących dyscypliny, siły fizycznej i psychicznej, a konflikt z przełożoną ostatecznie zmusza ją do odejścia z wojska. Czy kobieta da za wygraną i porzuci swoje marzenia? W filmie Goldie Hawn partnerują m.in. Eileen Brennan, Armand Assante, Robert Webber i Barbara Barrie.

Emisja: 2.05. godz. 15.10 na kanale TNT

Środowy wieczór widzowie TNT spędzą w towarzystwie „Robin Hooda: Księcia złodziei”. Nominowany do wielu nagród (w tym do Oscara za najlepszą piosenkę filmową w wykonaniu Bryana Adamsa) film, opowiada historię rycerza Robin Hooda, który wraca do Anglii z wyprawy krzyżowej. Dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, a cały majątek przepadł. Na dodatek w okresie nieobecności króla Ryszarda Lwie Serce władzę sprawuje niesprawiedliwy i bezwzględny Szeryf Nottingham. Robin, chcąc walczyć o przywrócenie ładu i porządku, przyłącza się grupy rzezimieszków napadających podróżnych w lesie Sherwood. Od tego momentu rozpoczyna się ich wspólna walka przeciwko bezprawiu. W filmie wystąpiła plejada gwiazd, pośród których znalazł się Sean Connery, Kevin Costner, Alan Rickman, Morgan Freeman, Christian Slater i Mary Elizabeth  Mastrantonio.

Emisja: 2.05. godz. 21.00 na kanale TNT

W trakcie ostatniego dnia majówkowego wypoczynku widzowie nie mogą przegapić emisji wzruszającej „Zielonej mili” z Tomem Hanksem w roli strażnika więziennego i Michaelem Clarkiem Duncanem jako więźniem skazanym na śmierć. Nominowany m.in. do Oscarów i Złotych Globów film stanowi studium osobowości potężnego fizycznie skazańca, który posiada dobre i łagodne usposobienie. W ekranizacji opartej na powieści Stephena Kinga, oprócz wspomnianych wcześniej aktorów wystąpili także m.in. David Morse, Bonnie Hunt i James Cromwell.

Emisja: 3.05. godz. 14.40 na kanale TNT

Tego samego dnia wieczorem widzowie obejrzą „Infiltrację”, czyli trzymający w napięciu dreszczowiec w reżyserii znakomitego Martina Scorsese. Film przedstawia historię policjanta penetrującego szeregi mafii oraz mafijnego informatora działającego pod przykrywką w policji. Pewnego dnia obie instytucje orientują się, że mają we własnych szeregach wtyczkę. Od tej pory między mężczyznami rozpoczyna się wyścig o najwyższą stawkę. Kto pierwszy zostanie zdemaskowany? Kto przeżyje, a kto zginie? W rolach głównych zobaczyć można Leonardo DiCaprio, Matta Damona, Jacka Nicholsona i Marka Whalberga.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz