Dwie plansze Monopoly specjalnie dla Wrocławia

Udostępnij

Powstaną dwie plansze – edycja Wrocław oraz jedyna w swoim rodzaju Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale. Wydawca Monopoly, Winning Moves, ogłosił swoje plany dla Wrocławia dzisiaj na pl. Nowy Targ. Dlaczego to akurat stolica Dolnego Śląska zostanie pierwszym miastem na świecie, które będzie miało aż dwie wersje kultowej gry?

– Wrocław to rozwijająca się dynamicznie metropolia, coraz lepiej rozpoznawalna w świecie. Dlatego jest dla nas naturalnym wyborem. Natomiast krasnale to motyw, który dodatkowo wyróżnia Wrocław, a z naszej perspektywy doskonale nadaje się do wersji przeznaczonej dla najmłodszych. Poza tym jest niepowtarzalny, co przekona również starszych fanów Monopoly – mówi Marta Milewczyk z firmy Winning Moves.

Znamy plany wydawcy kultowej gry, ale nie wiemy jeszcze, które obiekty znajdą się na poszczególnych polach wrocławskiej edycji gry Monopoly. Dworzec Główny, Hala Stulecia, zoo, nowoczesne biurowce, apartamentowce, galerie handlowe, a może lotnisko?

– Dajemy tu pole do popisu dla wrocławian. Każdy może zaproponować najciekawsze lub najbardziej charakterystyczne obiekty w mieście. We Wrocławiu jest wyjątkowo duży wybór nieruchomości, które świetnie pasują do gry. Na propozycje czekamy do lipca na stronie facebookowej gry planszowej Monopoly Wrocław – dodaje Bartłomiej Sikorski z firmy Winning Moves.

Wydawca planuje również głosowanie na nieruchomości, które znajdą się na dwóch polach na planszy – najdroższym oraz najtańszym. Jak przebiegnie? Będzie można wybierać z listy nieruchomości (po sześć na każde pole), przygotowanej przez miasto Wrocław.

Skrzaty, które znajdą się na poszczególnych polach edycji Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale, zostały już wybrane przez miasto Wrocław. Z wyjątkiem dwóch – zaplanowano głosowanie na krasnale również na polach najdroższym oraz najtańszym. Przy okazji ogłoszenia planów wydawcy gry Monopoly od razu były emocje związanez rozgrywką. Każdy mógł zagrać na ogromnej, rozłożonej na pl. Nowy Targ planszy Monopoly o powierzchni 25 mkw. Ta okolicznościowa wersja została stworzona specjalnie na potrzeby kampanii „Rozlicz PIT we Wrocławiu” i zawierała pola związane z rozliczaniem podatku dochodowego. W ramach wydarzenia przeprowadzono również losowanie nagród we wrocławskiej loterii podatkowej.

W sobotę 14 maja w Rynku przy fontannie będzie można spotkać Pana Monopoly, zapraszającego do gry na planszy Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale. Specjalnie na tę okazję Dom Handlowy „Feniks” przygotował konkursy i nagrody.

Wrocławskie edycje Monopoly powstają przy współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia. Wielka premiera obu gier już jesienią.

 

Monopoly to klasyczna gra planszowa, oryginalnie wydana w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Gra polega na handlu nieruchomościami, daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

 

Monopoly na świecie:

 • Ponad 270,000,000 gier sprzedanych na świecie
 • 120,000 gier sprzedawanych w Polsce co roku
 • Ponad miliard ludzi grało w Monopoly od 1935 r.
 • Ponad 11,000,000 fanów na Facebooku
 • Pierwsza edycja miejska wydana w 1994 r. – San Diego
 • Pierwsza edycja w Europie wydana w 1996 r. – Edynburg

 

Monopoly w liczbach:

 • 80 lat na rynku. Pierwsza edycja została wydana w 1935 r.
 • 200 mln egzemplarzy sprzedanych od 1935 r.
 • Ponad 200 wersji lokalnych
 • Średni czas przebywania gry w rodzinie co najmniej 2 pokolenia
 • Liczba najliczniejszej znanej kolekcji gry – ponad 90 edycji
 • Najdłuższa gra trwała 70 dni

Komentarze (0)

Zostaw komentarz