Polska gra planszowa o wikingach zebrała 160 tys. w 24h kampanii

Udostępnij

Wielki sukces autorów gry planszowej „Valhalla” i platformy zagramw.to! Polska gra o wikingach w ciągu 24h kampanii finansowania społecznościowego zebrała ponad 160 tys. zł.


18 stycznia premierę miała kampania gry planszowej Valhalla, a wraz z nią platforma zagramw.to, na której prowadzony jest projekt. Gra pobiła rekord polskiego finansowania społecznościowego gier planszowych i uzbierała w ciągu pierwszych 24 godzin ponad 160 tys. zł. Na tę chwilę kwota wsparć wynosi 238 tys. zł. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 23 dni, co pozwala przypuszczać, że będzie to jedna z najbardziej spektakularnych kampanii w historii polskiego crowdfundingu.

Valhalla jest efektem ponad 3-letniej pracy znanego vlogera planszówkowego, Łukasza Woźniaka. To bitewna gra karciano-kościana, która przenosi graczy w klimatyczny świat Wikingów stających do bitwy w walce o chwałę i miejsce w mitycznej Valhalli.

„Spodziewaliśmy się, że możemy osiągnąć sukces, ale to, że wyznaczony cel osiągnęliśmy w 38 minut, a 3 godziny po starcie licznik pokazał 100 tys. zł, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki tak dużej kwocie wsparcia będziemy mogli znacząco ubogacić zawartość gry o dodatki rozbudowujące mechanikę oraz gadżety ułatwiające rozgrywkę.” – powiedział autor gry.

Za kampanią stoi firma współtworzona przez Łukasza Woźniaka, Go on Board. Firma jest wydawcą gier planszowych oraz właścicielem debiutującego portalu zagramw.to.

„Po podjęciu decyzji o wyborze fundowania społecznościowego jako modelu, w którym zostanie wydana Valhalla, doszliśmy do wniosku, że żadne z funkcjonujących rozwiązań na polskim rynku w pełni nie odpowiada na potrzeby branży gier planszowych. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie zbudowania samemu dedykowanej platformy i tak oto powstało zagramw.to. W proces tworzenia portalu zaangażowaliśmy fanów gier planszowych, aby w jak największym stopniu dostosować go do ich preferencji.” – mówi Łukasz Woźniak.

Nowa platforma już po pierwszym dniu kampanii stała się obiektem zainteresowania innych wydawców gier planszowych, którzy upatrują w niej szansę na zgromadzenie funduszy do wydania własnych tytułów.

O grze Valhalla i jej autorze­­

W Valhalli gracze wcielają się w doświadczonych wikingów prowadzących swoich wojowników do starcia. Wikingowie, potomkowie samego Odyna, nauczeni są nigdy się nie wycofywać, nigdy się nie poddawać. Wygrana bez walki jest dla nich nie do przyjęcia, a śmierć na polu bitwy to największy honor. Stają więc w walce o chwałę, o krew, o zwycięstwo.

Gracz wciągnięty jest w tę walkę zarówno przez ilustracje o wysokim stopniu szczegółowości. które doskonale budują klimat gry, a także świetnie dopracowaną mechanika. Jest ona efektem ponad 3 lat pracy Łukasza Woźniaka, który ma już na swoim koncie 11 wydanych gier i ogromne doświadczenie w branży gier planszowych.

Gry planszowe w natarciu

Sukces kampanii niewątpliwie wpisuje się w rosnące zainteresowanie grami planszowymi w Polsce. Rok do roku wzrasta liczba Polaków grających w planszówki. Obecnie ten rynek w Polsce jest wart ok. 300 mln zł i co roku wzrasta o ok. 15%. Rocznie w naszym kraju wydaje się ok. 400 gier i jesteśmy trzecim największym rynkiem w Europie, po niemieckim i francuskim. W dzisiejszych czasach spędzamy coraz więcej czasu otoczeni nowymi technologiami, jesteśmy pod ciągłą presję bycia online. Nie dziwi więc, że wśród wielu osób rośnie chęć znalezienia odskoczni i szukania kontaktu z drugim człowiekiem twarzą w twarz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz