Największe różnice pomiędzy WoW Classic a Battle for Azeroth

Udostępnij

World of Warcraft doczekał się wielu zmian w ciągu ostatnich 15 lat. Istnieją oczywiste różnice, takie jak nowe kontynenty, rasy i klasy. Istnieją jednak również subtelniejsze różnice, które mają znaczący wpływ na rozgrywkę. W tym artykule przedstawimy niektóre z najciekawszych różnic pomiędzy obecną grą, World of Warcraft Classic i obecną grą.

Stare i nowe

To wspaniałe doświadczenie odkrywać klasyczne Azeroth, jeśli nigdy nie miałeś styczności z waniliowym World of Warcraft. Będziesz mógł zobaczyć obszary z czasów, zanim Deathwing je zmienił, w tym Kalimdor i Eastern Kingdoms. W klasycznym World of Warcraft wszystko trwa nieco dłużej. Ponieważ klasy miały wtedy mniej umiejętności, przeciwnicy będą trudniejsi. Zauważysz też, że nie zawsze jest wystarczająco dużo zadań do wykonania we wszystkich strefach. Będziesz musiał zmierzyć się z losowymi przeciwnikami, aby zdobyć wystarczającą ilość doświadczenia. Dziedziczki nie będą pomocne, ponieważ wtedy jeszcze nie istniały. 

Stary system talentów

Pakiet rozszerzający Mists of Pandaria zmienił sposób działania talentów w World of Warcraft, ale World of Warcraft Classic powraca do starego systemu. Tutaj gracze mają dużo więcej możliwości. Obecnie nowe talenty są przyznawane mniej więcej co 15 poziomów. Klasyczny system dawał graczom nowy punkt talentów na każdy poziom postaci. Zaczynało się to od 10 poziomu i mogło być wydane na dowolne drzewko specjalizacji ich klasy. Aby odblokować pewne zdolności, trzeba będzie zainwestować do 5 punktów. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu, gracze mogą wydać 51 punktów talentów. Oznacza to, że po odblokowaniu jednego drzewka specjalizacji (np. Mróz dla graczy magów. Pozostaje jeszcze trochę punktów, które można wykorzystać na rozwój innej specjalizacji (np. Ogień. Ogień. 

Umiejętność posługiwania się bronią i wymagane umiejętności

Nowe umiejętności są automatycznie dodawane do twojego paska akcji w miarę zdobywania kolejnych poziomów w grze Battle for Azeroth. Klasyczna wersja gry wymaga, abyś odwiedził trenera klasowego, gdy osiągniesz wymagany poziom. W przeszłości istniały również oddzielne rangi dla niektórych umiejętności. Nie zawsze warto jest wydawać manę na najwyższy poziom umiejętności. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku uzdrowicieli. Ważne jest, aby pamiętać o ulepszaniu swoich umiejętności w zakresie broni podczas eksploracji Azeroth. W klasycznej wersji gry, każda klasa może używać wielu rodzajów broni. Jednakże, jeśli chcą odblokować więcej typów, będą musieli odwiedzić mistrza broni w jednym z głównych miast. Nie musisz być w stanie władać konkretną bronią, aby zwiększyć swoje szanse na trafienie celu w walce. 

Zasoby dla klas

Zastanawialiście się kiedyś, skąd myśliwi biorą strzały lub kule podczas walki? W klasycznym World of Warcraft odpowiedź na to pytanie jest prosta: Musisz je po prostu kupić. Powinieneś również mieć pod ręką trochę ulubionego jedzenia dla swojej bestii - może ona uciec. Aby być skutecznym w walce, złoczyńcy muszą regularnie kupować lub wytwarzać trucizny do powlekania broni. Aby rzucić zaklęcie Modlitwa o Męstwo, kapłani potrzebują świec. 

Sprawdź również poradniki do World of Warcraft Classic np. the glowing shard wow classic

World of Warcraft Classic

Podróżowanie w Azeroth

Brak latających wierzchowców jest największą różnicą w podróżowaniu w klasycznym Azeroth. Góra Hyjal, na przykład, nie została ukończona w przeszłości, więc gracze mogli poruszać się tylko pomiędzy wyznaczonymi punktami lub po ziemi. Trudniej jest również zdobyć wierzchowce. Pierwsze wierzchowce są dostępne tylko dla graczy 40 poziomu za 80 złota. Każdy wierzchowiec wymaga nauki innego rodzaju jazdy, np. jazdy na koniu lub na raptorze. Ten dodatkowy koszt dodaje 20 sztuk złota. Status honorowy może pomóc zredukować te koszty poprzez zakup wierzchowców od frakcji, która je sprzedaje. Pamiętaj również o ograniczeniach, które zostały zniesione w późniejszych dodatkach. Powinieneś także pamiętać, że mechanostridery są tylko dla gnomów i krasnoludów, a tauren nie może jeździć na wierzchowcach nieumarłych lub trolli. 

Poszukiwanie innych graczy

World of Warcraft: Classic nie posiada tych samych narzędzi do znajdowania innych graczy, co Battle for Azeroth. Aby zejść do podziemi lub zmierzyć się z Ragnarosem podczas rajdu na Molten Core, będziesz musiał polegać na swojej gildii, zewnętrznych narzędziach oraz kanale "Looking for Group" (/join LookingForGroup), aby znaleźć kogoś na czacie. Następnie będziesz musiał sam udać się do podziemnego wejścia rajdu lub innej lokacji. Przywoływanie graczy może być wykonane tylko za pomocą umiejętności Czarownika. 

Profesje

Chociaż profesje w World of Warcraft Classic mogą nie być tak dobrze rozwinięte jak kiedyś, nadal odgrywają ważną rolę w grze i posiadają elementy, które zostały usunięte z późniejszych dodatków. Po pierwsze, nie ma Inskrypcji i Biżuterii, ale jest Pierwsza Pomoc. Każdą profesję można awansować do 300 punktów. Brak ułatwień w Battle for Azeroth jest głównym powodem większości różnic. Na przykład, po zmianie profesji nie da się szybko nauczyć się starych receptur. Również zbieranie materiałów nie daje doświadczenia, a w banku nie ma osobnej zakładki do ich przechowywania. Alchemicy mogą być zmuszeni do odwiedzania określonych lochów, aby tworzyć najlepsze mikstury. Istnieją również specjalizacje w niektórych profesjach, jak na przykład kowale, którzy mogą tworzyć zbroje i broń. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz