Telewizja internetowa - wszystko, czego potrzebujesz

Udostępnij

Żyjemy w czasach wszechobecnego pośpiechu, który przeplata się z wzrastającą mobilnością w dziedzinie przemieszczania się. Jednak nadal czujemy sympatię do tradycyjnych środków przekazu, jakimi jest telewizja wraz z wszystkimi programami, które stanowiły pokaźną dawkę rozrywki każdego dnia. Jednak co w przypadku zmiany miejsca zamieszkania na takie, w którym w zasięgu ręki nie znajdziemy już pilota? Wtedy na ratunek przychodzi telewizja internetowa!

Co to jest telewizja internetowa?

To nic innego jak wcześniej spotykana telewizja, jednak z małą, aczkolwiek istotną zmianą - jest transmitowana już nie za pomocą tradycyjnych źródeł, takich jak satelita, kabel czy telewizja naziemna, a za sprawą transmisji internetowej. A zatem są to programy i ramówki, które doskonale znamy, ale zostały osadzone w internecie - platformie, która staje się nam coraz bliższa, która już dawno prześcignęła telewizję. 

Telewizja internetowa - jak działa?

Można ją podzielić na dwa warianty. Telewizja internetowa, aby zaistnieć musi jako bazę stawiać sobie stację telewizyjną. I tutaj może ona udostępniać swoje programy na stronach internetowych. Z drugiej strony, na rynku od dłuższego czasu funkcjonują specjalne jednostki, które zajmują się tworzeniem contentu na potrzeby odbiorców internetowych. Jednak, aby te dwa warianty zadziałały, trzeba być szczęśliwym posiadaczem odpowiedniego oprogramowania, które w przeważającej liczbie przypadków jest darmowe oraz łącza szerokopasmowego.

telewizja internetowa

Niekoniecznie za darmo - gdzie i jak wykupić

W tej kwestii warto zaufać sprawdzonym stronom www, by nasze rozczarowanie nie sięgnęło zenitu po nieudanej transakcji. Jest to na przykład strona twojatv.net, która nie dość, że profesjonalnie, to swoje usługi świadczy w niezwykle korzystnej cenie, nie naruszającego zbytnio Twojego budżetu. Przeważnie wykupienie dostępu do platformy ma postać opłaty za pomocą wysłania SMS lub wpisania numeru karty kredytowej. A dostęp do telewizji na platformie internetowej zyskujemy niemal natychmiast.

Cena telewizji internetowej

Niektóre platformy żądają bajońskich sum, inne z kolei raczą nas wieloma reklamami, które potrafią wybić z rytmu oglądania. Jednak nie wszystkim to przeszkadza, gdyż wolą oni korzystać z platformy za darmo, nawet kosztem takich przerywników. Wcześniej wspomniane ceny oscylują od 2 do 10 zł za jednorazowy zakup pakietu 24 godzinnego. Natomiast przy regularnym użyciu ta cena może spaść do 10 zł na cały miesiąc. Telewizja internetowa może jednak nie być taka droga - wystarczy poszukać odpowiedniej strony, która zapewni nam tani i wygodny dostęp. Sprawdź np. cennik twojatv.net

Warto inwestować?

Telewizja internetowa to wydatek na który warto się zdecydować,  jeśli jest się zwolennikiem seriali i show telewizyjnych, których nie można zobaczyć w żadnym innym miejscu. Takie rozwiązanie może przypaść do gustu osobom, które dużo podróżują, nie będąc często w domu, nie mają one możliwości usiąść i rozkoszować się swoim ulubionym teleturniejem. Jednak dzięki transmisji internetowej rozwiązanie okazało się bardzo proste. Za jej sprawą można oglądać ulubione filmy, seriale i programy telewizyjne w każdym miejscu i o dowolnej porze. Prostuje to niejedną zawiłość, gdyż posiadacz androida, laptopa czy tabletu, może bez komplikacji oglądać, to co lubi najbardziej.

To rozwiązanie może szczególnie sprawdzić się wśród osób, które opuściły swoje rodzinne domy, na rzecz mniej wyposażonego mieszkania, a które nadal chcą cieszyć się chwilami spędzonymi z konkretnym serialem. Do takiej grupy na pewno zaliczają się studenci - jednak jeśli po byciu studentem został Ci jedynie dyplom, nie szkodzi! Telewizja internetowa będzie dobra także dla Ciebie!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz