Jaki magiczny przedmiot z serii Harry Potter chcesz mieć?

Udostępnij


Gdybyś przypadkiem znalazł się w Diagon Alley, jaki magiczny obiekt natychmiast spróbowałbyś znaleźć? Bazując na twojej osobowości, dokonaliśmy pewnych ocen.
PS: Automatycznie założylibyśmy, że chciałbyś mieć różdżkę, więc po prostu udawaj, że już ci jedną z nich daliśmy.

Jeśli jesteś odważny... miałbyś kij od miotły!
Jeśli jesteś typem outdoorowym lub lub lubisz sporty Muggle'a (które niestety zazwyczaj odbywają się na ziemi), wyobrażamy sobie, że chętnie położyłbyś ręce na Firebolcie lub Nimbusie 2000, lub nawet po prostu na Cleansweep Seven - wszystko, co dosłownie ubija ci się z nóg. Miotła jest oczywiście jednym z najbardziej poszukiwanych czarodziejskich przedmiotów na świecie, więc wyobrażamy sobie, że wielu z Was natychmiast by to wybrało. Może nawet nie macie ochoty grać w Quidditcha, ale po prostu chcecie iść na zwiedzanie.

W Diagon Alley, za oknem Quality Quidditch Supplies zwykle spotyka się tłumy młodych czarodziejów wpatrujących się w cuda - i naprawdę, kto może ich winić? Tak więc, jeśli uwielbiasz wychodzić na zewnątrz i masz ochotę na przygodę, wyobrażamy sobie, że od razu krzyczałbyś "w górę" i odleciałbyś gdzieś ładnie z własną miotłą.

Jeśli jesteś samotny... miałbyś Pelerynę Niewidkę.
Czy lubisz te skradzione, ciche chwile, w których w zasadzie wszyscy dają ci trochę spokoju? Wtedy najprawdopodobniej spodobałaby ci się Peleryna Niewidzialna; okazja do tego, by być zupełnie niepozornym. Pomyśl o tym, jak pięknie byłoby, po ciężkim dniu, po prostu założyć płaszcz na głowę i pozostawić go samemu sobie. Moglibyście iść wszędzie, nie martwiąc się, nie rozmawiając o tym, nikt nie daje wam ulotek. Harry zazwyczaj używał swojej peleryny do rozwiązywania tajemnic lub ukrywania się przed niepożądanymi czarodziejami. Najprawdopodobniej użylibyśmy naszej, gdy chcielibyśmy spędzić czas na przyjęciach.

Gdybyś się bardzo martwił... miałbyś Sneakoskop.
Ten jest być może sporny - jako że Sneakoskop jest urządzeniem, które wściekle szaleje, jeśli w pobliżu znajduje się ktoś niegodny zaufania. Być może, jeśli jesteś kimś, kto ma tendencję do przesadnego przepraszania, Sneakoskop sprawi, że będziesz się bardziej martwił? A może czułbyś się autorytetem i wolałbyś wiedzieć, że jest coś, o co mógłbyś się martwić? Sneakoskop może jednak nie łagodzi twoich obaw, ale przynajmniej miałbyś świadomość, że nie wszystkie obawy są w twojej głowie.

Gdybyś chciał wystawić przedstawienie... zaczarowałbyś fajerwerki.
Czasami, wynalazki Muggle'a trafiają do czarodziejskiego świata, ale z pewnymi istotnymi ulepszeniami.

Dobrym tego przykładem są fajerwerki, które są większe, jaśniejsze i znacznie bardziej ożywione niż nasze. Dostępne są różne marki, jak np. seria Dr Filibuster, ale nie zapominajcie, że bliźniaki Weasley mają również swoją własną markę (Weasleys' Wildfire Whiz-bangs), która miała wielki, dramatyczny wpływ na ich epickie wyjście z Hogwartu w Zakonie Feniksa. Jest to również świetny sposób na reklamę swoich produktów. W przeciwieństwie do naszych małych kółek Katarzyny i nędznych rakiet, fajerwerki bliźniaków Weasley'ów były opisywane jako "pirotechniczne cuda" i obejmowały iskrzące się smoki i niekończące się petardy.

Więc następnym razem, gdy będziesz chciał dramatycznie opuścić pokój, tak jak to zrobili Fred i George, na pewno zawrócą ci głowy.

Jeśli uwielbiasz podróżować... miałbyś Portkey'a
Być może jednym z najbardziej godnych pozazdroszczenia elementów czarodziejskiego świata jest to, że społeczność po prostu ma o wiele lepsze opcje transportu publicznego niż my. Nawet Hogwarts Express ma o wiele lepszy wózek z jedzeniem niż większość naszych Muggli.

Ściśle mówiąc, Portkey to zazwyczaj zwykły przedmiot, jak but czy wiadro, ale umieszczony z czarunem, aby zabrać cię w konkretne miejsce. Tak na przykład Harry dostał się na Mistrzostwa Świata w Quidditchu. Pomyśl o możliwościach, jakie mógłbyś mieć, gorliwy podróżnik, z takim przedmiotem zawsze do Twojej dyspozycji. Nie jest wymagana administracja, przewożenie ciężkiego bagażu ani długie loty samolotem! Wyobraźcie sobie tylko, że stukacie w toster i pojawiacie się w Tajlandii. Albo poklepanie ołówkiem i pojawienie się w Peru. Albo złapanie za gitarę i wyjazd do Grecji. Cóż, rozumiesz.

Gdybyś był perfekcjonistą... miałbyś Time-Turner'a

Czy kiedykolwiek myślałeś o absolutnie idealnym powrocie, by powiedzieć komuś, kto kiedyś powiedział ci coś niegrzecznego? Z wyjątkiem tego, że pomyślałeś o tym sześć dni później? Teraz, z Time-Turnerem, mógłbyś wrócić i powiedzieć tę niewiarygodnie dowcipną rzecz temu człowiekowi, który wpadł na ciebie na poczcie. Mógłbyś wrócić, kiedy tylko zechcesz, do swojej własnej linii czasu i uporządkować wszystkie drobne błędy, które popełniłeś po drodze. Nareszcie! Ten pokrętny sposób, w jaki poprosiłeś o spotkanie z osobą, którą polubiłeś, mógł zostać naprawiony! Nigdy nie upuściłeś i nie rozbiłeś tego całego słoika z sosem do makaronu w supermarkecie! Nie chciałbyś jednak zmienić niczego zbyt wielkiego - podróże w czasie to bardzo skomplikowany biznes. Wystarczy zapytać Albusa Pottera i Scorpiusa Malfoya.

Jeśli docenisz najdrobniejsze szczegóły w życiu... będziesz miał kilka Omnioculars

Lornetka wydaje się być jak lornetka Muggle, ale z dużo lepszymi funkcjami, w zasadzie. Harry dowiedział się o tym, gdy nabył ją na Mistrzostwach Świata w Quidditchu.

Więc jak byś ich użył? Może jesteś zapalonym fotografem. Może potrzebujesz lepszej pary okularów, ale nie przeszkadza ci jeszcze sortowanie abonamentu. Ale tak naprawdę, te okulary byłyby idealne dla każdego, kto chciałby po prostu zbadać swoje otoczenie w doskonałej rozdzielczości.

A najlepsze jest to, że możesz przewijać rzeczy, które właśnie widziałeś i oglądać je na nowo. Na przykład, możesz przeżyć miły zachód słońca lub ponownie obserwować moment, w którym dziecko stawia pierwsze kroki. Ron używał tej funkcji do... obserwowania jak ktoś dłubie w nosie. Ale może doceniasz te delikatniejsze rzeczy w życiu.

Gdybyś był trochę rozrzutny... miałbyś Pamiątkę...
Wszyscy byliśmy na miejscu młodego Neville'a Longbottoma, który miał reputację zapomnianego. To poręczne urządzenie, w zasadzie świecąca kula, która zmienia kolor na czerwony, gdy zawodzi cię umysł, było dobre dla Neville'a - choć tak naprawdę nie powiedział mu o tym, co zapomniał. Mimo to, wyobrażamy sobie, że ten element byłby idealny w każdej chwili, gdy wychodzisz z domu i zdajesz sobie sprawę, że zostawiłeś klucze, portfel lub telefon za sobą. A może po prostu nigdy nie przestałby świecić - doprowadzając cię trochę do szaleństwa. Mimo to, przejęlibyśmy alternatywę.

Harry Potter i Zakon Feniksa (2007) online

Komentarze (0)

Zostaw komentarz